Kızılcahamam pansiyon ve Kızılcahamam pansiyonları tanıtımlarının yapıldığı, {{il}}, Ankara, Kızılcahamam pansiyon ve Kızılcahamam pansiyonlar hakkında fiyatların, fotoğrafların, rezervasyon imkanının sunulduğu sayfa.

Kızılcahamam Pansiyonları

Çam ormanları, şifalı suları, kekik ve çam balı, modern turistik tesisleri ile başkentin akciğeri ve su deposudur Kızılcahamam.

Kızılcahamam Pansiyonları

Çam ormanları, şifalı suları, kekik ve çam balı, modern turistik tesisleri ile başkentin akciğeri ve su deposudur Kızılcahamam.

Asaphane Deresi'yle Kargasekmez arasında çam ve meşenin emsalsiz armonisinin yaşandığı kilim desenli doğası, yamaçlarında güz mevsiminde bile yeşilin yüzlerce tonunun çılgınca dans ettiği, ikindi güneşinde esmer bazlamayla yenen saf kekik balının güç verdiği dillerde dolanan bir Anadolu yöresi olan Kızılcahamam, Ankara'nın 80 km kuzeyinde yer alır.

Sağlık ve rahatlığı ön planda tutan ekonomik, huzurlu ve güvenli bir tatil için her türlü imkan ve ideal mekanlara sahip olan Kızılcahamam, M. Ö. 2000'li yıllara uzanan tarihi ile Hititler, Lidyalılar, Galatlar, Bizanslılar ve Araplara yurtluk etmiş, 1071 Malazgirt Zaferi ile Türk topraklarına katılmıştır.

Karadeniz'e yakınlığından dolayı Batı Karadeniz iklimi özellikleri ile karasal iklimin birlikte görüldüğü Kızılcahamam'da halk geçimini doğanın kendilerine bir lütfü olan Kızılcahamam termal suları sayesinde başta turizm olmak üzere tarım ve hayvancılıktan sağlamaktadır.

Ankara ve İstanbul'a ulaşım kolaylığıyla tercih edilen Kızılcahamam'a geldiğinizde yapabileceklerinize bir bakalım.

Soğuksu Milli Parkı'nda doğa yürüyüşlerine katılarak temiz havanın ve doğanın tadını çıkarabilir, Kızılcahamam termallerinden olan Büyük ve Küçük Kaplıcası'na girip stresinizi atabilir, hastalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Pazar günleri kurulan köylü pazarından yöresel ve doğal ürünler satın alabilir, Kızılcahamam'ın sembolü, nesli tükenmekte olan Kara Akbaba heykelinin önünde fotoğraf çektirebilirsiniz.

Temiz havanın da katkısıyla acıktığınızda ise Kızılcahamam'ın yöresel lezzetleri olan bazlama, höşmerim, kaygana, toyga, göce aşı, tiriti ve mıhlamanın tadına bakabilirsiniz.

Kızılcahamam denildiğinde akla ilk gelen ise kuşkusuz ki ünlü termal kaplıcaları olacaktır. Biraz da sağlık turizmine değinmek gerekir. Efsanelere konu olan Kızılcahamam termal sularından faydalanabileceğiniz en güzel yerler ise kuşkusuz ki Kızılcahamam termal otelleri olacaktır. Kızılcahamam termal otellerinde konaklayarak, hep ruhunuzu hem de bedeninizi dinlendirebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın